fbpx

таг: Главната

Рекордно истекување на природен гас во Балтичкото море

0
Ослободувањето на метанот – главната компонента на природниот гас што истече од два гасоводи, поставени...

Џон Сена во цртан филм на „Ворнер брос“

0
Џон Сена ја презема главната улога во новиот долгометражен филм заснован на „Луни тјунс“. Приказната се сосредоточува на еден од ликовите (анти)херои –...

Нападната ТВ кула во Киев

0
Руските сили ја нападнаа главната телевизиска кула во Киев, при што загинаа 5 лица, а...

Шведска ја преслуша Полска

0
Репрезентацијата на Полска претрпе уште еден катастрофален пораз во главната фаза од ЕП 2022, откако „црвено-белите“ вечерва загубија од Шведска со убедливи 28-18....

Нов ден, нова тура позитивни: Кањелас, Палмарсон, Елисон….

0
Репрезентацијата на Шпанија пред почетокот на натпреварите од главната фаза на Европското првенство пријави два играчи кои биле позитивни на коронавирус. На...

3 начини емоционално да се поврзете со партнерот и да го...

0
Емоционалната интимност е главната компонента на врската која долгорочно одржува двајца луѓе заедно, велат експертите. Сепак, многу жени се убедени дека треба да...

Емил Божиновски ќе биде контролор на меч од ЛШ

0
Контролорот на главната листа на УЕФА Емил Божиновски доби нова задача и ќе го контролира судењето на мечот од групната фаза за Лигата...

Конте повеќе не е тренер на Интер, стигна и официјална потврда!

0
Според новинарот Фабрицио Романо, главната причина за разделбата била тоа што сопствениците на клубот не сакале да ги слушаат желбите на...

Пептидите во козметиката

0
Главната особина на пептидите се состои во нивната способност да ја зголемат регенерацијата на кожата и да дадат видливи резултати за краток...

ВИДЕО | Потресната судбина на малата хероина од „Дара од Јасеновац“:...

0
Билјана Чекиќ, главната актерка на филмот „Дара од Јасеновац“, има само 13 години, а стана ѕвезда за која веќе пишуваат и светските...