таг: главата

Малку чуден, но многу успешен начин да ја победите главоболката

0
Ве боли главата, уморни сте, расеани? Излупете една банана, исечете ја на тенки парчиња, ставете ја на парче интегрален леб и полека...

Наједноставниот природен лек за мигрена

0
Ве боли главата? Благодарение на оваа намирница набрзо ќе се чувствувате многу подобро. Ѓумбирот има повеќекратно благотворно дејство на организмот – го...