таг: гитара

Гитара на „Фу фајтерс“ на наддавање, се проценува на 35.500 долари

0
Гитара на кojaшто свири Дејв Грол во еден од првите музички спотови на рок-бендот „Фу фајтерс“ ќе биде понудена на продажба на 7...

Скршената гитара на Ноел Галагер продадена за 300.000 евра

0
Црвената електрична гитара „Гибсон“ од 1960 година, користена од Ноел Галагер, некогашната ѕвезда на бендот „Оазис“, којашто фронтменот на бендот – неговиот брат...