таг: Гимназија

Полските власти ја зазедоа зградата на руската гимназија во Варшава

0
Полска денеска ја заплени зградата на руската гимназија во Варшава, соопшти полското Министерство...

Охрид обоен во боите на ретките болести

0
Самоиловата тврдина, Охридската гимназија ОСУ „Св. Климент Охридски“, ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“, СОСУ „Св. Кирил и Методиј“, сите основни училишта, локални и национални...

Самуиловата тврдина, Античкиот театар, црквата „Св. Софија“, Историскиот архив, осветлени во...

0
Самуиловата тврдина, Охридската гимназија „Св. Климент Охридски“, Античкиот театар, црквата „Св. Софија“, Историскиот архив, скулптурата „Фаќач на крст“… се дел од објектите и...

И ОВОЈ стадион ќе го носи името на Марадона

0
Стадионот „Унико“ на Гимназија де Ла Плата во иднина ќе го носи името на Диего Армандо Марадона, кој го тренираше овој аргентински прволигаш...