fbpx
4 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: Гимназија

Самуиловата тврдина, Античкиот театар, црквата „Св. Софија“, Историскиот архив, осветлени во...

0
Самуиловата тврдина, Охридската гимназија „Св. Климент Охридски“, Античкиот театар, црквата „Св. Софија“, Историскиот архив, скулптурата „Фаќач на крст“… се дел од објектите и...

И ОВОЈ стадион ќе го носи името на Марадона

0
Стадионот „Унико“ на Гимназија де Ла Плата во иднина ќе го носи името на Диего Армандо Марадона, кој го тренираше овој аргентински прволигаш...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
87 %
1kmh
0 %
саб
19 °
нед
12 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
10 °

Последни објави