fbpx
12 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: гигантот

ВИДЕО |„BCI“ технологијата ќе направи револуција: Реалниот свет нема да биде...

0
Претседателот на гигантот за видео игри „Valve“ откри дека компанијата работи на развивање на „BCI“ технологија (Brain-Computer Interface) велејќи дека ќе направи...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
58 %
7.2kmh
0 %
саб
11 °
нед
11 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °

Последни објави