таг: гиганти

Мета и Гугл обвинети за ограничување на информациите за репродуктивното здравје

0
Технолошките гиганти Мета и Гугл се обвинети во извештајот на две меѓународни невладини организации за задржување информации за абортусот и грижата за репродуктивното...

„Гугл“ и „Амазон“ ќе отпуштат стотици вработени

0
Американските технолошки гиганти „Гугл“ и „Амазон“ во одделни најави соопштија дека ќе отпуштат стотици вработени. „Гугл“ најави дека ќе отпушти „неколку стотици“...

Интер и Јувентус во трка за Мемфис Депај

0
Италијанските гиганти Јувентус и Интер со големо внимание ја следат ситуацијата околу холандскиот напаѓач на Барселона, Мемфис...

Супер меч во Ла Лига, Барселона му одржа лекција на Атлетико...

0
Шпанските фудбалски гиганти Барселона и Атлетико Мадрид веројатно го одиграа најдобриот натпревар и приредија една неверојатна претстава на денешниот меч. Домаќините на крајот...

Барселона и Јувентус испратија понуда за Обамејанг

0
Шпанските и италијанските фудбалски гиганти, Барселона и Јувентус, сакаат да го видат во своите редови напаѓачот на Арсенал, Пјер – Емерик Обамејанг како...

Јувентус освои бод против Милан

0
Италијанските фудбалски гиганти Милан и Јувентус во дербито на Италија одиграа без голови 0-0, Иако Милан имаше подобри шанси, сепак, не успеа да...

Неколку технолошки гиганти му се придружија на Фејсбук во правната битка...

0
Технолошките гиганти „Мајкрософт”, „Алфабет”, „Циско” и „Вмвер” вчера се приклучија во правната битка на Фејсбук против хакерската компанија НСО, со поднесок до...