fbpx
0 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: Гејтс

Ја прими и втората доза: Бил Гејтс откри до кога ќе...

0
Бил Гејтс (65) ја примил втората доза на вакцина против корона, но рекол дека иако бил вакциниран, тој и понатаму ќе ги почитува...

Ќерката на Бил Гејтс прими вакцина против коронавирусот: За жал, вакцината...

0
Џенифер Гејтс, 24-годишната ќерка на Бил Гејтс се пофали на социјалните мрежи дека ја примила првата доза од вакцината против ковид-19...

Гејтс ќе ги спречува климатските промени со инвестиција од две милијарди...

0
Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс во следните пет години сака да инвестира вкупно две милијарди долари во проекти и старт-ап компании за спречување...

Бил Гејтс: Доаѓа пандемија 10 пати полоша од оваа која веќе...

0
Славниот милијардер и бизнисмен Бил Гејтс најави уште една здравствена катастрофа која ни се заканува, а вели дека таа ќе биде значително полоша...

Гејтс има лоша вест: Вакцината нема да стави крај на пандемијата

0
Коосновачот на Мајкрософт, Бил Гејтс во интервју за Си-Ен-Ен изнесе лоша вест за сите оние кои оптимистички гледаат на вакцината, дека би ставила...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
80 %
1kmh
0 %
сре
15 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави