fbpx
1 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: Георгиј

Премиерот на Грузија поднесе оставка

0
Грузискиот премиер Георгиј Гахарија објави дека поднесува оставка. Тој објасни дека одлуката ја донел поради несогласувања со неговиот тим околу апсењето на лидерот...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
93 %
0.6kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
12 °

Последни објави