fbpx

таг: „геноцид“

Кина, Русија и Иран меѓу најлошите прекршители на верските права

0
Американскиот Стејт департмент ја обвини Кина за „геноцид“ врз муслиманските Ујгури и другите верски малцинства во годишниот...