таг: генерации

Одбележување на Европската недела на имунизација во Градски парк во Скопје

0
Под мотото „Заштитуваме генерации“, со детските ликови „Биби и Боби“ и детска балетска претстава, денеска во  Градскиот парк во Скопје, на отворената сцена...

ТРГЕДИЈА КОЈА СЕ КРИЕ ЗАД ПРИКАЗНАТА НА „ПЕТАР ПАН“: Израснавме со...

0
Многу генерации пораснаа со „Петар Пан“, а децата ширум планетата сонуваа да ја „посетат земјата Недојдија“ со него. Меѓутоа, другата страна на...

Совршено изопачени: Семејството на Арми Хамер со генерации е вплеткано во...

0
Пет генерации од семејството на актерот обвинет за канибализам е замешано во шокантни настани. За ова прозборе тетката на Арми, која изјави...

ФОТО: Подгответе се, Македонија на албумот Панини, познат датумот на продажба...

0
Неколку генерации го чекаа овој момент, да можат нашите фудбалери да ги лепат на албумот Панини. Се...