fbpx

таг: „Газпром

Газпром повторно ја подзатвора „славината“ на гасот за Германија

0
Газпром од денеска ќе испорачува максимално 67 милиони кубни метри плин, образложувајќи го чекорот со...

Рускиот гигант „Газпром“ ја прекина испораката на гас за Холандија

0
Руската компанија „Газпром“ од денеска ја прекинува испораката на гас во холандската „Гас тера“, откако...

Кои се најголемите купувачи на руски гас во Европа?

0
Одлуката на „Газпром“ да ја прекине испораката на гас за Бугарија и Полска предизвика бурни реакции во ЕУ, но и шок...

Газпром тврди дека ја прекинува испораката на природен гас за Бугарија...

0
Руската државна енергетска компанија Газпром најави дека од денеска го прекинува снабдувањето со гас за...

ЕК: Русија го користи гасот како инструмент за уцена

0
Најавата на Газпром дека еднострано ја запира испораката на гас за клиентите во Европа е...

Северен тек 2 подготвен за експлоатација

0
Извршниот директор на „Газпром експорт“, Елена Бурмистрова, денеска изјави дека изградбата на копнениот дел на „Северен тек 2“ е завршена и гасоводот е подготвен...