таг: вчерашната

Мицотакис: Без почитување на Преспанскиот, патот кон ЕУ останува затворен

0
Пристигна одговор од официјална Атина по вчерашната изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека има право да ја нарекува земјата...

Блинкен на израелскиот министер Галант му го повтори американското противење на...

0
Шефот на американската дипломатија, Антони Блинкен, на вчерашната средба со израелскиот министер за одбрана Јоав галант изјави дека САД се противат на офанзивата...

Курти ја поздрави Резолуцијата на Европскиот парламент за нападот во северно...

0
Косовскиот премиер Албин Курти ја поздрави вчерашната резолуција на Европскиот парламент за развојот...

Двајца убиени во престрелка во банка во Канада, шестмина полицајци ранети

0
Канадската полиција убила две лица за време на вчерашната престрелка во банка во Британска Колумбија,...

Германскиот канцелар Шолц на средба со Путин

0
Германскиот канцелар Олаф Шолц по вчерашната посета на Киев денеска ќе престојува во Москва. Ова...

Киеза со помош на штаки дојде на прегледот за неговото колено...

0
Тимот на Јувентус оствари драматична победа на вчерашната средба против Рома во Рим, но оваа победа „старата дама“ може скапо да ја плати...

Од почетокот на пандемијата 8.000 болни починаа од ковид-19, омикронот забрзано...

0
Според вчерашната ковид – статистика, забележан е рекорден број на новозаразени лица со коронавирусот, речиси 1.400 за само 24 часа. Заклучно со вчерашната...

Алармантно во соседството! Сите болници во Загреб стануваат ковид центри

0
На вчерашната средба на експертската група во Министерството за здравство на Хрвстака, покрај зголемувањето на...

Бројот на загинати во авионската несреќа на Филипини се зголеми на...

0
Бројот на загинати во вчерашната несреќа на филипинскиот воен авион „Ц-130“ достигна 52, соопштија властите. Претходно беше соопштено дека во несреќата загинале...

Поради пандемијата, исплатата на пензиите за март во четири етапи

0
Владата на вчерашната седница ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец март 2021...