fbpx

таг: Вухан

Еден милион жители изолирани во земјата каде што започна KОВИД-19

0
Кинескиот град Вухан изолира речиси милион луѓе откако пријави четири асимптоматски случаи на коронавирус. ...

Како никогаш да немало ковид-19, во Вухан се врати ноќниот живот

0
Ноќниот живот во Вухан се врати во нормала, седум месеци откако градските власти ги укинаа строгите рестриктивни мерки поради пандемијата на коронавирус. Една...

Се врати ноќниот живот во Вухан

0
Ноќниот живот во Вухан се врати во нормала, седум месеци откако градските власти ги укинаа строгите рестриктивни мерки поради пандемијата на коронавирус. Една...