таг: втор

Француските земјоделци втор ден ги блокираат автопатите околу Париз

0
Француските земјоделци втор ден ги блокираат стратешките патишта околу Париз, а членовите на Конфедерацијата на селаните ги блокираат и влезовите во дистрибутивните центри...

Украина го доби вториот германски систем за противвоздушна одбрана „Патриот“

0
Украина  доби втор систем за противвоздушна одбрана „Патриот“ од Германија за да помогне во одбивањето на зголемените руски ракетни и беспилотни напади врз...

Вучиќ не ја вади од уста кавгата на Ковачевски и Курти...

0
Втор ден по ред српскиот претседател Александар Вучиќ не изостава да спомене дека на неформалната вечера на лидерите од регионот во...

Пропадна и вториот обид на Северна Кореја да лансира извидувачки сателит

0
Северна Кореја соопшти дека нејзиниот втор обид да лансира извидувачки сателит денеска не...

„Врие“ во Белград, „Гробари“ со закани за Реал

0
Жестока тепачка и прекин е епилогот на натпреварот од Евролигата, втор во четвртфиналната серија меѓу...

(ВИДЕО) Нов силен земјотрес ја погоди Турција, бројот на загинатите се...

0
Втор земјотрес со јачина од 7,7 степени според Рихтеровата скала, го погоди округот Елбистан во...

Пентагон: Втор кинески шпионски балон лета над Латинска Америка

0
Втор кинески шпионски балон прелета над Јужна Америка, соопшти Пентагон, откако првиот таков уред вчера...

Силно невреме во Калифорнија, има и жртви

0
Големото невреме во Тихиот Океан втор ден по ред донесе силни ветрови, врнежи...

Логан Сарџент го менува Латифи кај Вилијамс

0
Формула 1 тимот на Вилијамс го промовира својот втор возач за сезоната 2023, во името на Логан...

Г7 се договараат за ограничување на цената на руската нафта

0
Лидерите на земјите на Групата седум (Г7), кои втор ден по ред се состануваат на...