таг: второ

Данска на колена, Шпанија прв финалист на ЕП

0
Шпанија одигра феноменално второ полувреме и го доби полуфиналето против Данска со 29-25 на Европското првенство за ракометари во Унгарија и Словачка. Тимот...

Норвешка е светски шампион во ракомет во женска конкуренција

0
Норвешка одигра фантастично второ полувреме и со 29-22 ја победи Франција во финалето и стана ракометен светски шампион во женска конкуренција. Норвешка...

Експерти: Закана за целиот свет, откриени 92 мутации на коронавирусот само...

0
Бразил е на второ место во светот по бројот на смртни случаи од коронавирусот, а домашните експерти предупредуваат дека врвот на сегашниот бран...