таг: врска

Хороскопски знаци кои секогаш се сомневаат во својот партнер

0
Довербата е столб на секоја врска, па тоа е особено случај со љубовните врски. Сепак, овие недоверливи хороскопски знаци секогаш ќе бидат сомнителни...

Уапсени 25 осомничени за пукањето во Католичката црква во Истанбул

0
Турските власти уапсија 25 лица осомничени во врска со пукањето на маж во Католичката црква „Санта Марија“ во Истанбул, изјави турскиот министер за...

Зеленски очекува повик од Ердоган: Украина нетрпеливо чека турскиот претседател да...

0
Украина нема да прави отстапки во врска со обновувањето на договорот за извоз на жито преку Црното Море, за што разговараше...

Три знаци кои се склони кон лоши љубовни одлуки

0
реклама Одлуките во врска со вашиот љубовен живот зависат од многу фактори, како што...

Нови рекорди во европскиот фудбал

0
Тимот на Барселона можеби има потешкотии, но тоа нема врска со шпанското првенство. Каталонскиот тим...

Платите и дежурствата на специјализантите и младите лекари се исплаќаат по...

0
Во врска со реакцијата на специјализанти и млади лекари, поврзана со исплатата на плати и дежураства, ЈЗУ Универзитетска клиника за детски болести –...

Продолжува соработката, Алими останува во Работнички

0
Искусниот фудбалер за врска Арменд Алими и во вториот дел од сезоната ќе го носи дресот на...

Родените во овие знаци имаат најстабилни врски и бракови

0
КОГА започнуваме врска, сите сме возбудени. Обично сонуваме да поминеме хармонично време со нашата друга половина, на крајот да основаме семејство и да...

Родените во овие знаци најмногу го критикуваат својот партнер

0
КОГА си во врска со некого, постепено ги запознаваш сите негови квалитети. Тука спаѓаат слатки навики, но и оние кои ве нервираат. Повеќето...

Хаос во Португалија, Фернандез сака итен трансфер во Лондон

0
Односот меѓу клубот од Бенфика и аргентинскиот играч за врска, Енцо Фернандез e сосема влошен. Фудбалерот без дозвола од својот клуб замина во...