таг: врската

Оревите помагаат во превенција на Алцхајмерова болест

0
Врската помеѓу исхраната и здравјето на мозокот е непобитна. Одредена храна е поврзана со поддршка на когнитивното здравје, додека друга може негативно да...

Ја викаат најтажното лице на Холивуд, а тој е причината: Овој...

0
Од самиот почеток на врската, а потоа и бракот на Џастин и Хејли Бибер, едно нешто секогаш се одолговлекуваше – неговата љубов кон...

ФОТО: Волшебно „јаже“ кое дава живот: Акушерка покажа како изгледа папочната...

0
Папочната врвца е врската помеѓу мајката и бебето во текот на целата бременост. Пренесува кислород, но и хранливи материи кои се неопходни за...

Кое е најдоброто време за в кревет?

0
Иако е добро позната врската меѓу квалитетниот сон и здравото срце, научниците сè уште ги разработуваат подробностите. Ново истражување посочува дека постои оптимално...

Три залудни обиди да ја спасите врската на која ѝ нема...

0
Кога врската ќе западне во криза, секако дека треба да ги подмачкате шрафовите и да се борите за нејзиниот опстанок. Меѓутоа, понекогаш овие...

Неодговарање на пораките може да биде само еден од проблемите: ЧЕТИРИ...

0
На почетокот на врската, сите партнерства се воведуваат во позначајни познанства, и на тој начин започнува изградбата на емоционалната врска на полето. На...

Ајрис (81) го опиша бракот со 46 години помладиот Египќанин: „Љубов...

0
По запознавањето преку Фејсбук, врската на Британката Ајрис Џонс (81) и Мухамед Ахмед Ибрахим (36) и стана позната на пошироката јавност минатата...