таг: времиња

Меси, пазари во супермаркет и никој не го препознава

0
Еден од најдобрите фудбалер на сите времиња, аргентинската ѕвезда Лионел Меси, се пресели во Соединетите...

НАРОДНИ ВЕРУВАЊА ЗА СЕКОЈ ДЕН ОД НЕДЕЛАТА: Еве зошто четврток е...

0
Од дамнешни времиња луѓето веруваат дека секој ден е погоден за одредени работи, но има и нешто што не смеете да го правите...

Светот занеме кога почина, а мистеријата околу смртта и натаму ја...

0
Најомилената русокоса на сите времиња, симбол на женственоста на минатиот век и вечна инспирација за многумина, официјално почина од предозирање со лекови за...

Гранде Пандев промовиран во дресот на Парма

0
Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев, му понуди на фудбалскиот свет уште едно големо изненадување, менувајќи ги клупските бои кога ретко...

Меси доби мурал на 22-катница во родното Росарио

0
Еден од најдобрите светски фудбалери на сите времиња, Аргентинецот Лионел Меси, во родното Росарио доби мурал висок дури 69 метри. Графитот наречен...

Пеле повторно хоспитализиран, познато е во каква состојба се наоѓа

0
Еден од најдобрите светски фудбалери на сите времиња Едсон Арантес до Насименто (81), попознат како Пеле, повторно е хоспитализиран во болницата „Алберт Ајнштајн“...

Се јави и Горан Пандев: „Секоја чест, ХЕРОИ!!!

0
Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев, се замина во репрезентативна пензија по настапот на нашата селекција на ЕВРО 2020, откако...