таг: Времето

Ако сакате квалитетен сон: Не го надминувајте најдобриот период за последното...

0
Времето во кое го пиеме последното кафе во денот може значително да влијае на квалитетот на нашиот сон. Квалитетот на спиењето зависи...

Симптомите од промена на летното сметање на времето ќе ги осетат...

0
Летното сметање на времето почнува вечер, во последниот викенд од месецот март, кога часовниците треба да се поместат еден час нанапред, од два...

Наскоро ни доаѓа летното сметање на времето, еве кога се поместува...

0
Летното сметање на времето започнува оваа година на 31 март во два часот по полноќ, односно ноќта од сабота 30 март...

Липавски: 25 години – Чешка во НАТО, за жал, денес во...

0
„Наша заедничка цел е, со текот на времето, да го направиме за истокот на Европа она што НАТО веќе помогна да...

Јадењето во ова време од денот може да го намали гладот,...

0
Истражувањата покажуваат дека времето во кое јадеме може да влијае на зголемувањето на телесната тежина и на метаболизмот, особено ако тоа е подоцна...

Експертите советуваат: Страната на која спиете влијае на вашето здравје

0
Бројни истражувања докажуваат дека времето кога заспиваме, како и траењето на сонот се во директна врска со нашето здравствено, физичко и психичко здравје....

Времето денеска

0
Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, како и со мала до средна облачност. Advertisements Ќе...

Дали знаете колку често треба да ја перете постелнината?

0
Со текот на времето, а особено во потоплите периоди, на постелнината се формираат бактерии, па дури и грини доколку не се мијат редовно....

Зошто веруваме дека поминување под скали сее несреќа и зошто мора...

0
Со текот на времето, суеверијата стана толку вкоренета во нашето општество што честопати несвесно извршуваме одредени суеверни дела! Погледнете од каде...

Стигна и тој момент: Еве кога точно почнува летното сметање на...

0
Летното сметање на времето започнува во недела на 27 март. Ноќта во сабота кон недела, во 2.00 часот по полноќ, стрелките на...