таг: временските

Есенска нега на лицето: Како да ја заштитите кожата и да...

0
Веќе е познато дека временските услови имаат влијание врз кожата, па затоа е неопходно вашата нега да ја прилагодите на сезоната, влажноста и...

Експертите одговорија: Дали е опасно туширањето при невреме со грмотевици?

0
реклама Временските нестабилности во текот на летото се релативно чести и, како што видовме, со...

Ве мачи мигрена и ве болат зглобовите? Како наглите промени на...

0
Веќе е општо познато дека временските промени, особено наглите, со кои се соочуваме последниве денови, предизвикуваат здравствени проблеми. Ненадејната промена...