fbpx
11 C
Skopje
петок, март 5, 2021

таг: Вредноста

Пораст на вредноста на биткоинот

0
Вредноста на биткоинот утрово повторно е во пораст, по вчерашнииот пад, откако американската компанија за електронско и мобилно плаќање „Сквер“ (Square) објави дека...

Паднаа акциите на Твитер по трајното блокирање на профилот на Трамп

0
 Вредноста на акциите на Твитер падна за повеќе од два проценти на Њујоршката берза веднаш по одлуката за трајно суспендирање на профилот...

Биткоинот достигна рекордни 25.005 долари

0
Вредноста на биткоинот денеска се зголеми за шест проценти и го достигна рекордниот максимум од 25.005 долари. Вредноста...

Биткоинот првпат во историјата надмина 20.000 долари

0
Вредноста на биткоинот првпат во историјата надмина 20.000 долари, објави агенцијата Блумберг. Најголемата светска криптовалута денеска се зголеми за седум отсто и...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
11 ° C
11 °
11 °
46 %
1kmh
0 %
пет
16 °
саб
10 °
нед
11 °
пон
13 °
вто
9 °

Последни објави