таг: вреден

Челси после Мудрик, тргнува и по тандемот на Брајтон

0
Челси го доведе Михаило Мудрик во трансфер вреден 100 милиони евра, но веднаш се насочува кон други...

Шпанската полиција заплени рекордни 5,6 тони кокаин

0
Рекордна пратка од 5,6 тони кокаин, вреден повеќе од 340 милиони евра, запленила...

Артур го бркаат од Ливерпул по само две недели

0
Некогаш сериозно квалитетниот и вреден 76 милиони евра играч за врска, Артур Мело во моментов е тема...

Автомобил вреден 15 милиони евра не ги преживеа балканските улици

0
Автомобил вреден 15 милиони евра е уништен по судир што се случи во загребска населба. Италијанското луксузно спортско возило „пагани зонда“ беше дел...

Супер милионер, Милионер и Мини џекпот однесоа 16 милиони денари ...

0
С.А од Скопје ја освои највредната добивка-СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ вреден 9.787.069,00 денари. Добивката беше освоена на 14 април на видеолотариските терминали во Моцарт,...

Спејс – ИКС потпиша договор со НАСА, ќе учествува во истражувањето...

0
Компанијата на Елон Маск, Спејс – ИКС потпиша договор вреден 178 милиони долари со НАСА за учество...

Славиме за рекордна лото 7-ка со семејство од Визбегово

0
Мите Велковски е млад пензионер, вреден, скромен и ведар човек, ги обожава своите четири внучиња и вели дека сè што прави, прави за...