таг: врвот

Маск повторно е најбогатиот човек на светот, еве кого претекна

0
Илон Маск повторно е на врвот на листата на Блумберг за најбогати луѓе во светот. Извршниот директор на Tesla беше...

ПСЖ победи со повредениот Мбапе, Ленс запрен од Ница

0
ПСЖ победи против Монпелје со 1:3 и ја зголеми предноста на врвот на табелата. Мбапе не реализира...

Педри: Нашиот футбал е незапирлив, ќе донесе победи и трофеи

0
Барселона и Реал Мадрид го делат врвот на Ла Лига со 38 бодови, после 15 одиграни кола....

Фенербахче командува во Евролигата, победа за Ефес против Барселона

0
Турскиот Фенербахче продолжува да биде на врвот на Евролигатаа, победувајќи и оваа недела. Турците победија со 107-77 против грчкиот Панатинаикос и се единствената...

Шкендија и Струга Трим Лум, одиграа нерешено во Тетово и Скопје

0
Без никакво бодовно поместување меѓу Струга ТЛ и Шкендија на врвот од табелата по 14. коло во Првата македонска фудбалска лига, откако двете...

Meрцедес по осум години во гаража е како нов

0
На почетокот на 1990-тите, врвот во гамата на Мерцедес, беше S600 придвижуван од V12 мотор. Овој модел  е од 1994 година, а...

Инѕаги искрен: Сакав да ги избегнам само нив во осминафиналето во...

0
Интер се искачи на врвот во Серија А и празниците ќе ги пречека како лидер на табелата во Италија, што секако е добра...

Во неа биле политичари од цел свет: Оваа палата привлекува голем...

0
Палатата „Меј-Линг“ на врвот на ридот Сијаохонг во источен Нанјинг во Кина привлекува голем број туристи… Станува збор за куќа на поранешниот кинескиот...

„Фугаку“ е најбрзиот суперкомпјутер на светот

0
Јапонскиот суперкомпјутер „Фугаку“ е на врвот на уште една светска листа најбрзи суперкомпјутери. Овојпат го зазеде првото место на меѓународниот проект „Топ 500“,...

ВИДЕО+ФОТО: Најосамениот монах во Тибет кој живее сосема сам во овој...

0
На врвот на еден мал рид опкружен со езеро се наоѓа храмот Ритуо, домот на осамен монах кој ги поминува деновите медитирајќи....