таг: враќање

Ларсон Јаин: Шведска ќе продолжи со помошта кон Украина, бидејќи вашата...

0
Шведска дава безрезервна поддршка на битката на Украина за враќање на мирот и демократските вредности како и нејзиното членство во Европската унија, истакна...

Ами Ларсон-Јаин: Шведска ќе продолжи со помошта кон Украина, вашата кауза...

0
Шведска дава безрезервна поддршка на битката на Украина за враќање на мирот и демократските вредности како и нејзиното членство во Европската унија, истакна...

Крвавата сенка над московскиот пропаганден театар

0
Пропагандата реши да се „освежи“: Обид за враќање на имиџот на моќна држава и моќен лидер Неоправданиот оптимизам и...

Ердоган: Шведска не треба да има големи очекувања од самитот на...

0
Во изјава за новинарите на враќање од посетата на Азербејџан, Ердоган рече дека...

Познати се сите учесници во полуфиналето на Лига Европа и Лига...

0
Големо враќање на италијанските екипи и во Лига Европа. Само еден ден откако Италија дозна дека ќе има финалист во Лигата на шампионите...

КФОР го одби барањето на Белград за враќање на српските безбедносни...

0
КФОР го одби барањето на Белград за враќање на српските безбедносни сили на територијата на Косово и Метохија, објави српскиот претседател...

Хонда се враќа во Формула 1 во 2026 година!

0
Jапонската фирма има различни опции за враќање и веќе ја ивестиле Светската автомобилска федерација (ФИА). Компанијата го...

Диего Коста доби работна дозвола, се враќа во Премиерлигата

0
Искусниот напаѓач Диего Коста е на чекор до враќање во Премиерлигата. Останува само да ги мине медицинските...

Лавров: Русија одговори на барањата за помош на Доњецк и Луганс

0
Ослободување на Украина од нацизмот – или враќање на Украина под руска власт. Русија и САД со своја верзија за воениот...

Англија се враќа на планот А: „Почнуваме соживот со короната“

0
По незгодното, но прилично кратко враќање на мерките за контрола на коронавирусот поттикнати од варијантата омикрон, Англија се враќа на „Планот...