таг: враќаат

Промена на конфигурациајата, причина за падот на услугите на Фејсбук

0
Фејсбук соопшти дека неговите услуги делумно се враќаат на интернет по шестчасовен прекин што ја...

Заштитните маски се враќаат во Лос Анџелес

0
Заштитните маски се враќаат во Лос Анџелес поради зголемениот број на случаи на делта-сојот. Одделот за јавно...

Манасков против Кире Лазаров со навивачи

0
Навивачите се враќаат во салите во Унгарија. Ова го потврди ракометниот клуб Веспрем, а кој настапува нашиот...

Бремените жени не се враќаат на работа до завршување на пандемијата,...

0
Бремените жени не се враќаат со физичко присуство на работа и по 31 декември. Тие се ослободуваат од работа и работни обврски...