fbpx
0 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: вратија

САД и официјално се вратија на Парискиот климатски договор

0
САД и официјално се вратија на Парискиот договор за климата, само 107 дена по напуштањето. Додека денешното враќање на државата кон мултилатералниот...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
100 %
0.3kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
12 °

Последни објави