таг: вработени

Вработените во Амазон ќе штрајкуваат на „Блек Фрајдеј”

0
Коалицијата на организации на вработени која опфаќа 30 земји планира на „Блек Фрајдеј” да протестира...

Закерберг ќе отпушта илјадници вработени

0
Компанијата „Мета платформс“ од денеска почнува со отпуштање вработени, соопшти извршниот директор Марк Закерберг пред стотици раководители, пишува „Волстрит журнал“ (WSJ)....

Вработени во „Твитер” поднесоа колективна тужба

0
Вработени во „Твитер” поднесоа колективна тужба против компанијата откако новиот сопственик на социјалната мрежа, Илон Маск, преку електронска пошта ги известил...

Нетфликс нагло губи претплатници – се делат откази

0
Нетфликс отпушти околу 150 вработени, еден месец откако објави дека губи претплатници за прв пат по десет години. Отпуштањата главно ќе...

Дневен хороскоп: Овој знак го очекува одмор далеку од сите, а...

0
Овен Доколку сте вработени, овој ден е совршен за завршување на некои обврски кои не сте ги завршиле. Во првиот дел од...

Во Бостон отпуштани од работа речиси 200 невакцинирани медицински лица

0
Речиси 200 вработени во болница во американската сојузна држава Масачусетс се отпуштени поради тоа што во одредениот рок не се вакцинирале против коронавирусот,...

Британија: Задолжителна вакцинација против ковид за вработени во домови за стари...

0
Задолжителна вакцинација против ковид за сите вработени во домовите за стари и изнемоштени лица во...

Јунајтед Ерлајнс ги отпушта вработените кои одбиваат да се вакцинираат

0
Речиси 600 вработени во Јунајтед Ерлајнс се соочени со отказ поради непочитување на политиката на компанијата за...

Хрватска си ги наградува вработените за работни резултати- еве по колку...

0
Околу половина милион работници вработени во 39.000 компании во Хрватска веќе добија награда за работните резултати оваа година, секој просечно по околу 2.400...

Гугл и Фејсбук бараат од вработените да се вакцинираат

0
Одредени големи технолошки компании во САД бараат од своите вработени да се вакцинираат пред да се вратат...