fbpx
19 C
Skopje
петок, март 5, 2021

таг: Вработените

„Ивент“ индустријата протестираше пред Владата

0
Вработените во ивент индуријата излегоа на протест пред Владата, барајќи неповратна финансиска помош и итна средба со...

Здравствени работници добиваат смртни закани поради пандемијата во Шведска

0
Дел од вработените во шведската Јавна здравствена агенција добија полициска заштита откако им биле упатени смртни закани поради пристапот што го имаа на...

„Сардисана“ руската амбасада во Загрб, се бара вакцината „Спутник V“

0
Илјадници хрватски граѓани деновиве контактирале со вработените во Руската амбасада во Загреб во потрага по руска вакцина...

Распределените административци уште си седат дома

0
Вработените по рамковен договор во државните институции уште си седат дома. На големо најавуваниот почеток со работа...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
19 ° C
19 °
19 °
15 %
0.5kmh
0 %
пет
15 °
саб
9 °
нед
10 °
пон
13 °
вто
8 °

Последни објави