таг: Во

Опаѓа бројот на заболени од грип

0
Во текот на седмата недела од 2024 година, од 12 до 18 февруари, во Република Македонија се пријавени 1.384 случаи на групни пријави...

Ги запознаваме ретките болести во охридско-струшкиот регион: Конгенитална миотонична мускулна дистрофија

0
Во месецот со најмалку дена во годината, во месецот кој оваа година е редок по своите ретки 29 дена и во месецот кој...

Нормализирано влегувањето преку Евзони, тргната блокадата на грчките земјоделци

0
Од синоќа од 23 часот нормализирано е влегувањето во Грција преку преминот Евзони,...

ОН: На Авганистан му се потребни над 400 милиони долари за...

0
Во извештајот на ОН објавен денеска се наведува дека за закрепнување и обнова на Авганистан од разорниот земјотрес што ја погоди земјата во...

Манолева: На државните клиники има современи услови и апарати за лекување...

0
Заменик министерката за здравство во техничката Влада Маја Манолева вели дека на Универзитетската клиника за физикална медицина и рехабилитација од каде што таа...

Фон дер Лајен: Ако повторно бидам избрана, ќе се залагам за...

0
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен денеска во Брисел изјави дека доколку повторно биде избрана на таа функција, ќе биде силен...

Ги запознаваме ретките болести во охридско-струшкиот регион: Mикозис фунгоидес

0
Во месецот со најмалку дена во годината, во месецот кој оваа година е редок по своите ретки 29 дена и во месецот кој...

ЕУ со нов пакет санкции за Русија

0
Европска Унија денеска 13 пат воведе санкции кон Русија во пресрет на втората годишнина од инвазијата на Москва врз Украина, соопшти Белгија, која...

ЕУ со нови санкции за Русија

0
Европска Унија денеска 13 пат воведе санкции кон Русија во пресрет на втората годишнина од инвазијата на Москва врз Украина, соопшти Белгија, која...

Украинското воено воздухопловство ноќеска собори 13 од 19-те беспилотни летала лансирани...

0
Русија во текот на ноќта истрела 19 беспилотни летала и шест проектили кон Украина, а украинските системи за ПВО уништија 13 од беспилотните...