fbpx
-2 C
Skopje
понеделник, март 8, 2021

таг: Во

Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да...

0
Во 1992 година изумителот Стивен Поплавски го унапреди готвењето со креирањето на првиот блендер. Иако неговата замисла била да најде начин како...

Тајгер Вудс конечно се огласи: Не се сеќавам …

0
Најдобриот играч на голф во светот, Тајгер Вудс, имаше тешка сообраќајна несреќа пред 12 дена. ...

Бројот на жени претприемачи во нашава земја многу пати помал од...

0
Бизнисот продолжува да е сфера во која доминираат мажите. Во нашето општество сè уште е тешко да се види жена во улога на...

ВИДЕО: Во Бундеслигата старт за затвор – Отиде на празен гол,...

0
На натпреварот во Будеслигата меѓу Хофенхајм и Волфсбург беше виден можеби најочигледниот црвен картон во историјата на...

Биткоин низ времето: Порано можеше да се купи само хамбургер,...

0
Во моментов, најпопуларната криптовалута вреди околу 50.500 американски долари. Патот на биткоинот, дигитална паричка што го „полуди“ целиот свет, е чуден...

Почнуваат изборите во Барселона: Десетици илјади навивачи одлучуваат за судбината на...

0
Пристигна неделата во која ќе биде избран новиот претседател на клубот во Барселона. Гласачките места...

Кралот Хуан Карлос: животот во шпанскиот дворец го замени со луксузна...

0
Во тек на истрагата на финансиски скандал поранешниот шпански крал Хуан Карлос уште во август минатата година ја напушти Шпанија и започна...

Мјанмарската полиција отвори оган врз демонстрантите

0
Полицијата во поранешниот древен главен град на Мјанмар, Баган отврои оган врз демонстрантите кои протетсираа поради воениот удар. Според очевидците повредени се...

ПСЖ лесно се справи со Брест, Мбапе постигна два гола

0
Во мечот од шеснаесетфиналето на Купот на Франција, ПСЖ славеше на гости против Брест со високи 3:0....

Вулканот Сангај исфрли големо количество пепел, покриени повеќе еквадорски провинции

0
Вулканот Сангај во Еквадор исфрли големо количество пепел, што денеска падна врз пет еквадорски провинции. – Погодени се провинциите Чимборасо, Гвајас, Боливар,...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
-2 ° C
-2 °
-2 °
93 %
0.5kmh
0 %
пон
12 °
вто
9 °
сре
7 °
чет
11 °
пет
13 °

Последни објави