fbpx
4 C
Skopje
недела, март 7, 2021

таг: Војкан

Почина композиторот и диригент Војкан Борисављевиќ автор на хитовите „Одисеја“, „А...

0
Војкан Борисављевиќ, српскиот композитор и диригент, чија кариера траеше повеќе од пет децении, почина денес во Белград. Засекогаш ќе остане запаметен како композитор на...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
4 ° C
4 °
4 °
41 %
5.1kmh
75 %
нед
9 °
пон
12 °
вто
7 °
сре
9 °
чет
2 °

Последни објави