таг: воспостави

Ватикан сака постојано претставништво и нормализација на односите со Кина

0
Ватикан сака да воспостави постојано претставништво во Кина со цел да ги подобри односите со Пекинг, соопшти денеска државниот секретар на Ватикан, кардинал...

Израел воспостави целосна контрола над границата со Појасот Газа

0
Израел целосно воспостави контрола над границата со Појасот Газа, изјави портпаролот...

Од јуни производство на рускaта вакцина „Спутник V“ и во Италија?

0
Рускиот фонд за директни инвестиции (РДИФ) ќе воспостави соработка со швајцарската компанија „Адиен Фарма и Биотек“ во врска со производството на вакцината Спутник В...

Судан ја презеде контролата над спорната погранична територија

0
Судан воспостави контрола над поголемиот дел од територијата откако ја обвини Етиопија дека се обидува да заземе област во близина на границата...