таг: вонреден

Формирана е Комисија за стручен надзор во врска со родилката на...

0
По извршениот вонреден инспекциски надзор на ДСЗИ, денес на барање на министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити формирана е Комисија за стручен надзор...

Специјален состанок на Советот за човекови права на ОН посветен на...

0
Советот за човекови права на ОН денеска ќе одржи вонреден состанок, на барање на Киев...

Лидерите на ЕУ отфрлија членство на Украина низ брза процедура

0
На итниот вонреден дводневен самит на земјите членки на Европската унија (ЕУ), кој...

ЕУ во дилема – Ковид пасоши, да или не? Првите разговори...

0
Лидерите на ЕУ, на вонреден состанок на 21 јануари, кој е целосно посветен на одговорот на пандемијата, меѓу другото, ќе разговараат и за...