fbpx

таг: „Волт

По Гугл и Фејсбук и компанијата „Волт Дизни“ со одлука за...

0
„Волт Дизни“ стана најновата американска компанија што објави дека ќе бара целиот персонал да биде вакциниран против коронавирус, по слични најави од Гугл...