fbpx
3 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: вокал

Почина гитаристот на легендарните „Бис Без“ Станислав Длака

0
Гитаристот и вокал на легендарната рок група „Бис Без“, Станислав Длака, синоќа ненадејно почина на 81-годишна возраст, објавија членови од семејството. ...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
87 %
0.5kmh
0 %
пет
17 °
саб
17 °
нед
10 °
пон
12 °
вто
8 °

Последни објави