fbpx
10 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: воздушновселенска

ВИДЕО: НАСА со нова објава, еве како роверот слета на Марс

0
Американската Национална воздушно-вселенска агенција (НАСА) објави видео од слетувањето на своето робот-возило „Упорност“ на Марс. Тоа е прво од ваков вид, по што...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
10 ° C
10 °
10 °
46 %
4.1kmh
0 %
нед
12 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави