таг: возач

Ожие со 9 победи на Монте Карло, една помалку од Себастијан...

0
Францускиот возач Себастиен Ожие вчера победи по рекорден деветти пат во кариерата на релито Монте Карло. Ожие...

Логан Сарџент го менува Латифи кај Вилијамс

0
Формула 1 тимот на Вилијамс го промовира својот втор возач за сезоната 2023, во името на Логан...

Екипата на Хаас ја донесе конечната одлуката за Мик Шумахер

0
Мик Шумахер повеќе нема да биде возач на Хаас, а се збогуваше со Формула 1, по само...

Онесвестен возач минал 25 километри – интервенирала полицијата!

0
Возач на „Рено клио“ се онесвестил додека возел по автопат во северна Белгија и така минал 25 километри – во бессознание. Во мигот...

Германија: Пијан возач предизвика карамбол – оштетени се 31 возило, три...

0
Пијан возач на камион во Јужна Германија удрил во паркирани автомобили откако поминал на црвено...

Пол-позиција за Луис Хамилтон во Катар

0
Британскиот возач Луис Хамилтон беше одличен во квалификациите пред трката за Големата награда на Катар и со време 1.20.827 ја освои пол-позицијата,...

Возач на Мерцедес, Валтери Ботас, ќе стартува прв во трката за...

0
Финскиот возач на „Мерцедес“ Валтери Ботас ќе стартува прв во трката за Големата награда на...

Ф1: Верстапен и Мекларен најомилени

0
Холандскиот возач Макс Верстапен и екипата Мекларен се најомилени во Формула 1, покажуваат резултатите од обемно истражување на јавното мислење, објавено спроти трката...

Трагедија во Србија: За време на трката загина 38-годишен возач

0
38-годишен возач, Александар Шекуларац од Александровац, загина во трагична несреќа во Краљево на трка во автомобилизам на кружни текови, пишува Курир, а пренесуваат...

Здравјето на Шумахер е најдобро чувана тајна

0
Посети на легендарниот формула 1 возач им се дозволени само на лекарите, најблиските роднини и мал број на пријатели. Поминаа речиси...