fbpx
6 C
Skopje
понеделник, март 8, 2021

таг: Военамедицинска

Kрвната плазма од вакцинираните e поефикасна од плазмата од оздравените пациенти

0
Истражување спроведено во руската Воена-медицинска академија „Киров“ покажало дека третманот на пациенти заболени од Ковид-19 со крвна плазма донирана од вакцинирани лица е...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
6 ° C
6 °
6 °
81 %
1kmh
75 %
пон
8 °
вто
12 °
сре
9 °
чет
8 °
пет
11 °

Последни објави