таг: Водолијата

Ова се најдобрите и најлошите особини на луѓето родени во знакот...

0
ВОДОЛИЈАТА е единаесеттиот знак на Зодијакот и управуван од Уран, планетата на револуцијата и промените. Има фиксен квалитет, што значи дека е тврдоглав...

Започна владеењето на Водолија, а неволјите доаѓаат кај овие хороскопски знаци

0
Започна владеењето на Водолијата, знакот познат по своите неконвенционални ставови и бунтовен карактер. Неговото владеење трае од 20 јануари до 19 февруари, а...

Три хороскопски парови ќе ја крунисаат љубовта со брак

0
ВОДОЛИЈА И БЛИЗНАЦИ Водолијата и Близнаците се привлекуваат како магнети. Тие се во потполност спротивни знаци, но создадени едни за други....