fbpx
4 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: Водечкиот

Продаде над 9,53 милиони автомобили во 2020 година – овој производител...

0
Водечкиот јапонски производител на автомобили, „Тојота моторс“ продаде над 9,53 милиони автомобили ширум светот во календарската 2020 година. Со тоа стана лидер во...

Британски астролог тврди: На 21 декември почнува новата ера која ќе...

0
Водечкиот британски астролог Јасмин Боланд тврди дека денеска, на 21 декември, почнува нова ера која ќе трае следните 200 години. Според него,...

Фаучи: Коронавирусот ќе го победиме со помош на науката и вакцината

0
Водечкиот американски епидемиолог Ентони Фауџи изјави дека пандемијата на коронавирусот ќе биде запрена благодарение на науката и вакцината. -Во текот на изминатите...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
70 %
2.6kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
2 °

Последни објави