таг: Водечкиот

Главниот американски епидемиолог Фаучи се пензионира по 50 години служба

0
Водечкиот американски епидемиолог и главен здравствен советник на Белата куќа, Ентони Фаучи, објави дека ќе...

Најпознатиот епидемиолог во светот е заразен со коронавирус

0
Ентони Фаучи, водечкиот американски епидемиолог и еден од клучните јавни функционери во кампањата за сузбивање...

Фаучи: Рано е да се зборува за четврта доза

0
Водечкиот американски имунолог и главен медицински советник во Белата куќа, Ентони Фаучи, рече дека е „премногу рано“ да се размислува за четврта доза...

ПСЖ му дозволи на Икарди да ги „реши“ семејните проблеми

0
Водечкиот во Францускиот шампионат екипата на ПСЖ, во неделата објави дека аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди го пропуштил тренингот поради „семејни причини“. Соопштението...

Фаучи: Делта сојот е присутен во 80% од новите зарази со...

0
Водечкиот американски експерт за заразни болести, Ентони Фаучи, изјави дека делта сојот на коронавирусот предизвика повеќе од 80 проценти од новите случаи во...

СЗО предупредува дека потрагата по потеклото на коронавирусот е „отруена од...

0
Водечкиот експерт на Светската здравствена организација (СЗО), Мајк Рајан, вчера повика на одвојување на „политиката“ за прашањето за потеклото на коронавирусот од научниот...

„Централ бенкинг“ ја смести гувернерката Ангеловска-Бежоска меѓу трите гувернерки во Светот...

0
Водечкиот глобален информативен сервис за централно банкарство и финансии, „Централ бенкинг“, од седумнаесет гувернерки во светот издвои три, кои и покрај големите предизвици...

Продаде над 9,53 милиони автомобили во 2020 година – овој производител...

0
Водечкиот јапонски производител на автомобили, „Тојота моторс“ продаде над 9,53 милиони автомобили ширум светот во календарската 2020 година. Со тоа стана лидер во...

Британски астролог тврди: На 21 декември почнува новата ера која ќе...

0
Водечкиот британски астролог Јасмин Боланд тврди дека денеска, на 21 декември, почнува нова ера која ќе трае следните 200 години. Според него,...

Фаучи: Коронавирусот ќе го победиме со помош на науката и вакцината

0
Водечкиот американски епидемиолог Ентони Фауџи изјави дека пандемијата на коронавирусот ќе биде запрена благодарение на науката и вакцината. -Во текот на изминатите...