fbpx
1 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: воведен

Во Албанија полицискиот час останува од 20:00 до 6:00 часот

0
Полицискиот час воведен во Албанија во рамки на анти-ковид мерките останува во истиот период како во изминатите две недели и тоа 20:00 до...

Полицискиот час во Франција не е доволна заштита против ширење коронавирус

0
Полицискиот час што беше воведен пред 12 дена во Франција не е доволен за забавување на ширењето на коронавирусот. Тоа го соопшти на...

На денешен ден – 20 декември

0
1582.- Во Франција е воведен Грегоријанскиот календар. Папата Грегорие Осми, изврши реформи на Јулијанскиот календар отстранувајќи ја разликата од 10 дена и нареди...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
93 %
0.6kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
12 °

Последни објави