таг: Внуката

Внуката на Бајден се омажи во Белата куќа

0
Внуката на американскиот претседател Џо Бајден Наоми се омажи во саботата во Белата куќа, што е настан без преседан. Наоми Бајден (28),...

Радост во кралското семејство: Принцезата Беатрис е бремена

0
Внуката на кралицата Елизабета и нејзиниот сопруг Едуардо Мапели се пресреќни што оваа година ќе се остварат во најубавата животна улога… ...

Не издржаа долго – Бремената принцеза Евгенија и нејзиниот сопруг се...

0
Внуката на кралицата Елизабета Втора изгледа не сака повеќе да живее во поранешниот дом на војводата и војвотката од Сасекс…...