таг: влегува

Венера влегува во Овен: овие три знаци треба да се подготват...

0
Венера денеска влегува во Овен, а овие три знаци ќе ги почувствуваат најголемите промени на полето на љубовта.Оваа недела вие и вашиот долгогодишен...

Милан Илиевски ја продолжува соработката со Работнички

0
Работнички со оптимизам влегува во проектот за новата натпреварувачка сезона 2023/24 во Првата фудбалска лига, а раководството на клубот има доверба во шефот...

Само две понуди остануваат во игра да го купат Манчестер Јунајтед

0
„Трката“ за купување на Манчестер јунајтед влегува во втората фаза со две прифатени понуди –...

Се до 22 јуни овие знаци ги очекува среќа – животот...

0
Сонцето влегува во знакот Близнаци на 21 мај и ќе остане во него до 21 јуни 2022 година. Владеењето на Близнаците е моќен...

Пристига ретрограден Меркур, посилен од кога било: Еве како ќе влијае...

0
Меркур во ретроградниот период влегува на секои три до четири месеци, а во наредниот период тоа ќе се случи на 10 мај и...

Јакимовски е најдобар европски тројкаш во НЦАА

0
Андреј Јакимовски полека влегува во посакуваната форма и повторно се наметнува во еден од лидерите на Вашингтон Стејт Универзитетот. На последните три...

ПРВ ПАТ ВО ИСТОРИЈАТА: Пресадено свинско срце на човек, неговите зборови...

0
Дејвид Бенет (57) влегува во историјата како првиот човек на кој му била пресадена свинско срце, а бил на работ на смртта во...

Уран во Близнаци носи револуција во комуникацијата и транспортот: Ера на...

0
Планетата „виша сила“ влегува во првиот воздушен знак на Зодијакот во 2025 година и, според астролозите, може да донесе тектонски пореметувања на многу...

Виц на денот: Карта

0
Влегува Трпе во автобус и возачот го прашува:– Колку години имаш?– Седум.– Добро, кога ќе дојде кондуктерот и ако те праша кажи му...

Детски додаток

0
Залетано влегува Трпе дома и задишан и вика на Трпана:– Жено,дали слушна?– Што?– Владата одлучила да дава детски додаток на сите семејства кои...