таг: влегоа

Ентони Џошуа и Тајсон Фјури, конечно ќе се борат во септември?

0
Британските боксери Ентони Џошуа и Тајсон Фјури влегоа во преговори за борба која треба да...

Земјоделци со стотици трактори на протест во Париз против забраната за...

0
Француските земјоделци денеска влегоа со стотици трактори во Париз за да протестираат против забраната за...

(ВИДЕО) Русите влегоа во Киев! Тенкови низ улиците на украинската престолнина

0
Руските воени сили влегоа во украинскиот главен град Киев каде што се водат жестоки битки. На социјалните мрежи жители на...

Миркуловски: Важно е да останеме здрави и да бидеме комплетни на...

0
Македонските ракометари денеска влегоа во втората фаза од подготовките за ЕП 2022, во кој селекторот Лазаров ќе ги има на располагање сите ракометари....

Првпат во историјата: Имињата на тројца мажи се запишани во изводот...

0
Тројца мажи влегоа во историјата откако судот им дозволил на сите да бидат наведени во изводот на родените на детето. ...

Првпат во историјата: Имињата на тројца мажи се запишани во изводот...

0
Тројца мажи влегоа во историјата откако судот им дозволил на сите да бидат наведени во изводот на родените на детето. Иан...