таг: владее

Голтка „Прајм“ за сиромашните деца 50 денари, сликање со пијалокот 100

0
Во Србија владее вистинска хистерија по енергетскиот пијалок „Прајм кој чин шест евра половина литар. Го промовираа јутјуберите Логан Пол и КСИ,...

ШТО ЗНАЧИ АКО СТЕ РОДЕНИ ВО САБОТА: Секогаш следете го своето...

0
Во сабота владее моќната планета Сатурн, втора по големина планета во Сончевиот систем и најоддалечена од Сонцето. Оваа планета симболизира бавност, но претставува...

Украинците со различна помош за војската

0
Во книжарницата „Иваничук“ во Лвив, Украина, каде вобичаено владее смиреност, денеска се слушаше химната која како да пркосеше на експлозиите од...

Два симптома никогаш не би ги поврзале со коронавирус, а може...

0
Коронавирусот сè уште владее со планетата и додека сите зборуваат за омикрон сојот, експертите апелираат дека делтата и понатаму покажува голема активност и...

Талески: Игравме срамно против Црна Гора, но верувам дека ќе се...

0
Кај ракометна Македонија владее разочараност по поразот од Црна Гора и математичка елиминација од Европското првенство во Словачка и Унгарија. Лазаров и стручниот...