таг: вкусен

Погледнете што се случува кога ќе ставите сад со ориз во...

0
Оризот, освен што е вкусен за јадење, има и многу други намени во домаќинството. Донесуваме неколку од нив. Ја намалува мувлата...

Оваа храна се нарекува суперхрана – eве зошто треба да ja...

0
Покрај тоа што е вкусен, задоволувачки и разновиден додаток на многу јадења, киноата е хранлива храна без глутен која со право ја заслужи...

Вкусен десерт со здрави состојки, ќе ви се допадне на сите

0
Вкусен десерт кој им се допаѓа на сите. Здравите состојки го прават уште повеќе вреден за правење. Состојки: 4 јајца...

Полнети тиквички со пилешко и печурки! Ручек кој не се пропушта

0
Направете вкусен и здрав ручек. Станува збор за поховани тиквички полнети со пилешко Состојки: четири тиквички 250 гр обарено...

Рецепт за посни тортиљи со туна и зеленчук: Меки одвнатре, а...

0
Вкусен ручек готов за 10 минути Веруваме дека на сите ви е познато тоа чувство кога немате инспирација и волја да подготвите...

Pasta alla genovese: Рецепт за тестенини со меко говедско кое се...

0
Pesto alla genovese е вкусен сос направен од босилек, борови ореви, тврдо сирење, маслиново масло и лук. Од друга страна, тестенините ала џеновезе...

Само за возрасни: Додадете ја оваа состојка во сутлијашот и ќе...

0
Направете го сутлијашот несекојдневен и вкусен. Овој рецепт е само за возрасни бидејќи тајната состојка е рум. Потребни состојки за...

Бидете вистински слаткар: Најважни техники при приготвување кремови и украсување колачи

0
Правењето колачи подразбира и приготвување вкусен крем. Некогаш тоа е едноставно и лесно, некогаш бара посебна техника за која е потребно време...

Банана торта без брашно, шеќер и млеко

0
Ако сакате да направите вкусен десерт што исто така е здрав и нискокалоричен, оваа банана торта е вистинскиот избор. Банана тортата е...