fbpx
2 C
Skopje
четврток, февруари 25, 2021

таг: Вкупниот

Активни 16231 случај со Ковид-19, расте бројот на оздравени пациенти

0
Вкупниот број ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 88389, бројката на оздравени пациенти е 69476, а на починати е 2682....

Инвестициите во криптовалути достигнаа 5,6 милијарди долари, двојно повеќе од лани

0
Вкупниот прилив на инвестиции во средства и производи поврзани со криптовалути достигна 5,6 милијарди долари оваа година, значително повеќе отколку...

Раст на годишна основа на депозитите и на кредитите во текот...

0
Вкупниот раст на депозитите во ноември на годишна основа изнесува 6,3 отсто, при раст на депозитите на секторот „домаќинства“ и...

НБРМ: Раст на годишна основа на депозитите и на кредитите во...

0
Вкупниот раст на депозитите во ноември на годишна основа изнесува 6,3 отсто, при раст на депозитите на секторот „домаќинства” и на корпоративниот...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
2 ° C
2 °
2 °
93 %
0.4kmh
0 %
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °

Последни објави