fbpx
18 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: вицепремиер

Бугарија може во 2024 година да го воведе еврото

0
Поранешниот бугарски вицепремиер, Николај Василев, за бугарската „Нова ТВ“ изјави дека реална цел е земјата во текот на 2024 година да го воведе...

Вицепремиерот Груби го советуваат навивач на Шкупи и пејач

0
Првиот вицепремиер и министер за политички систем, Артан Груби го советуваат предводник на навивачката група „Шверцери“, Омер Буњаку и поп-пејачот Шпат Касапи....

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
34 %
9.3kmh
0 %
саб
15 °
нед
11 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °

Последни објави