fbpx
18 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: витамин

Витаминот Д3 важен за организмот и во борбата против коронавирусот

0
Ниското ниво на витамин Д3 може да го зголеми ризикот од инфекција од коронавирус или да доведе до потешка форма на болеста. ...

Шестнеделен третман со лимони за зајакнување на имунитетот против вируси

0
Богат е со витамин Ц и калиум, а содржи и значителни количини на магнезиум, калциум и фосфор. За највредни состојки на лимонот...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
34 %
9.3kmh
0 %
саб
15 °
нед
11 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °

Последни објави