таг: Висок

Висок припадник на грчката мафија е убиен од засега непознати лица...

0
Висок припадник на грчката мафија е убиен од засега непознати лица во центарот...

Израелскиот Висок суд го одложи спроведувањето на законот со кој се...

0
Со шест наспроти поет гласа на судиите израелскиот Висок суд одлучи да го одложи спроведувањето на законот за импичмент, усвоен во март, што...

Обединети нации: 9 од 10 луѓе во Газа не можат да...

0
Висок претставник на Светската програма за храна на Обединетите нации денеска предупреди дека...

Лесни совети за помалку стрес и понизок крвен притисок

0
При висок крвен притисок, неминовно следи грижата за здрав животен стил, пред сѐ – со помалку извори на стрес и поволна исхрана. Има...

Жестоки борби во североисточниот дел на Украина

0
Висок украински функционер објави дека се водат тешки борби во североисточниот дел на...

Еве неколку пијалоци кои можат да ви помогнат да го намалите...

0
реклама Ако имате висок крвен притисок, овие пијалоци можат да бидат двојно корисни – можете...

Поранешен висок функционер на ФБИ уапсен поради примање мито и поврзаност...

0
Голем скандал го тресе ФБИ. До неодамна, нивниот висок функционер, 54-годишниот Чарлс Мекгонигал, е уапсен во Њујорк, поради примање мито и...

Ескобар: Национализмот и етничките ривалства се маска за корупцијата

0
Американскиот висок функционер Габриел Ескобар вели дека корупцијата е најголемата пречка за американските инвестиции во...

ЕМА: Нов бран на Ковид-19 во Европа

0
Висок функционер на Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска изјави дека во многу земји во ЕУ има нов бран на инфекции со Ковид-19...

СЗО: Ако ги воведеме вистинските мерки сега, лесно можеме да го...

0
Висок функционер на Светската здравствена организација рече дека приоритет треба да биде сузбивањето на мајмунските сипаници во неендемичните земји и додаде дека тоа...