fbpx
2 C
Skopje
четврток, февруари 25, 2021

таг: Висок

Дојче Веле: Нови правила за влез во Германија, С. Македонија во...

0
За повеќе земји со висок број на инфекции од коронавирусот, меѓу кои и Северна Македонија, од неделата важат построги правила за влез во...

СЗО преговара со Фајзер за набавка на вакцини

0
Висок претставник на Светската здравствена организација изјави дека агенцијата преговара со компанијата Фајзер со цел нејзината вакцина да биде вклучена во програмата за...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
2 ° C
2 °
2 °
93 %
0.4kmh
0 %
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °

Последни објави