таг: високи

Нетанјаху на состанок со високи функционери додека расте стравот од ирански...

0
Премиерот на Израел треба да се сретне со високи функционери за да се подготви за можен напад од Иран, јавуваат локалните медиуми, пренесува...

Во американскиот Конгрес постигнат двопартиски консензус за финансирањето на владата

0
Високи претставници и на Републиканската и на Демократската партија во американскиот Конгрес денеска соопштија дека постигнале договор за финансирањето на федералната влада до...

САД бара Унгарија веднаш да одобри влез на Шведска во НАТО:...

0
Високи американски пратеници рекоа дека сакаат Унгарија веднаш да го одобри приемот на Шведска во НАТО, предупредувајќи во четвртокот, една недела откако Турција...

Воен удар во Габон: Армијата тврди дека ја презела власта и...

0
Група високи воени офицери во Габон утринава на националната телевизија објавија дека армијата...

САД го советуваат Киев да чека ново оружје и обука за...

0
Високи американски функционери ја советуваа Украина да се воздржи од преземање голема офанзива против руските...

На 28-от ден од борбите во Украина, најмалку четири лица се...

0
Руското бомбардирање во главниот град Киев, предизвика пожари во високи згради, при што беа повредени четири лица. Руските бомби уништија критичен...

Проценката во ЕУ е дека постои ризик од дестабилизација на Балканот

0
Високи дипломатски извори за МИА велат дека ќе се разговара и за Западниот Балкан на денешниот ЕУ самит, безбедносната проценка е...

Четворица блиски соработници на Џонсон поднесоа оставки за само неколку часа

0
Четворица високи соработници на премиерот на Обединетото Кралство, Борис Џонсон, поднесоа оставка за неколку часа...

СЗО: „Да НЕ се ограничува движење на невакцинираните“

0
Високи претставници на Светската здравствена организација повикаа никој да не треба да биде ограничен во...

Ќучук: ЕУ треба да одлучи дали ќе биде политички сојуз или...

0
Можеби Европската Унија има високи стандарди за животната средина и социјалната политика, но ЕУ треба...